Czy hybrydy uszkadzają paznokcie?

Paznokcie hybrydowe z roku na rok są coraz popularniejsze. Ich największą zaletą jest trwałość, która sprawia, że właściciele nie muszą się martwić wyglądem swoich paznokci przez dłuższy czas. Wraz z zainteresowaniem metodą rośnie również ilość mitów rozprzestrzenianych w sieci na jej temat. Jednym z podstawowych pytań dotyczących paznokci hybrydowych jest: Czy uszkadzają one płytkę paznokciową? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Profesjonalnie wykonana hybryda i jej usunięcie

Paznokcie hybrydowe wykonane przez certyfikowanego specjalistę nie uszkadzają płytki paznokcia. Proces jest czasochłonny i wieloetapowy. Manikiurzystka korzysta ze środków chemicznych oraz wykonuje manipulacje mechaniczne na paznokciu. Odpowiednio dobiera pilniczek, środki, a także jest świadoma sposobu w jakim zabieg powinien być wykonany.

Niepoprawnie wykonany zabieg – zniszczone paznokcie

Sporność dotycząca wpływu hybryd na paznokcie bierze się ze wszystkich niepoprawnie wykonanych zabiegów i ich skutków. Przygotowaliśmy listę popularnych błędów z opisem konsekwencji jakie za sobą niosą:

  • źle dobrany bloczek polerski do matowienia paznokcia

Ten błąd może skutkować naruszeniem płytki paznokcia lub całkowitym jej zniszczeniem. Istnieje wiele gradacji pilniczków, ale nie wszystkich można używać do naturalnej płytki paznokcia. Zbyt mocne matowienie sprawia, że paznokcie stają się coraz cieńsze, aż w końcu zaczynają przypominać papier.

  • niezamknięcie wolnego brzegu paznokcia

Zamknięcie wolnego brzegu paznokcia gwarantuje trwałość zdobienia oraz odpowiednio zabezpiecza paznokieć. Jeśli ten krok zostanie pominięty, płytka podczas uderzeń może się zacząć rozwarstwiać, co prowadzi do bolesnych pęknięć i połamanych paznokci.

  • nieodpowiedni dobór produktów

Jak zawsze kiedy chodzi o produkty urodowe, ważny jest ich odpowiedni dobór. Specjaliści często korzystają z profesjonalnych marek, których bazy zawierają proteiny jedwabiu, witaminy i naprawdę chronią paznokieć przed uszkodzeniem jego płytki. Zbyt silne produkty lub kwasy oczyszczające mogą doszczętnie zniszczyć skórę, paznokcie i doprowadzić do różnorodnych chorób.

  • zdzieranie hybrydy z paznokcia

Najczęściej popełniany błąd to zrywanie lakieru hybrydowego wraz z wierzchnią warstwą płytki paznokciowej. Na tym etapie kluczowe jest zmatowienie manikiuru oraz odpowiednie nasączenie płynem do jego usuwania. Niewystarczające zmiękczenie hybrydy prowadzi do utraty nawet 50% płytki paznokcia.

Paznokcie hybrydowe tylko u profesjonalisty

Źle przeprowadzony zabieg nakładania lub usuwania hybryd paznokciowych może być tragiczny w skutkach dla naszej płytki paznokciowej i samopoczucia. Ból spowodowany uszkodzeniem jest w stanie utrzymywać się bardzo długo, a powrót do pierwotnej kondycji to naprawdę czasochłonny proces. Zdecydowanie, nie warto ryzykować. Umów wizytę u specjalisty w naszym salonie i ciesz się wspaniałym, bezpiecznym manikiurem.