French manicure – odrobina elegancji odpowiednia dla każdych dłoni!

French manicure to metoda zdobienia paznokci, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Coraz częściej decydujemy się na nią, gdy pragniemy wyglądać pięknie i stylowo, a jednocześnie chcemy odpocząć od kolorowych bogatych stylizacji. French zmienił się jednak na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wciąż bardzo popularna jest jego podstawowa wersja, czyli cieliste paznokcie w połączeniu z białymi paskami na opuszkach. Ostatnio nasze serca podbijają jednak nowe odmiany, dzięki którym można uzyskać elegancki i bardzo modny manicure. O jakich rodzajach zdobienia w stylu french mowa?

Baby boomer – najnowszy trend

Baby bommer to jedna z najnowszych odmian french manicure. Zdobienie to pasuje do kobiet w każdym wieku i idealnie podkreśla elegancki wygląd dłoni. Prezentuje się równie pięknie na krótkich, jak i na długich paznokciach. Najlepiej wykonać taki przy pomocy gęstych lakierów hybrydowych lub żelu. Robiąc go, warto pomagać sobie specjalną gąbeczką lub szerokim pędzelkiem. Jednak jak on wygląda? Baby boomer to zdobienie, które łączy w sobie french manicure i stylizacje w stylu ombre. Na górną część płytki paznokcia nakładamy lakier bazowy. Najczęściej wykorzystujemy do tego odcienie takie, jak:

  • jasny pastelowy róż,
  • delikatny beż,
  • tzw. kolor „kawy z mlekiem”,
  • jasne odcienie fioletu.

Na końcówkę paznokcia aplikujemy biały lakier hybrydowy lub żel. Aby całość pięknie się prezentowała, granicę między kolorami rozmywamy za pomocą gąbeczki lub pędzelka i gotowe! Efekt końcowy to piękne, stonowane, eleganckie ombre, które sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na wielkie ważne wyjścia.

Kolorowy french manicure

Kolejnym popularnym zdobieniem tego typu jest kolorowy french manicure. Jest to zdobienie, które wykonujemy w ten sam sposób, co jego klasyczną wersję, jednak zamiast białej końcówki, robimy różnokolorowe dolne paseczki. W ten sposób możemy nieco urozmaicić prostą stylizację i nadać jej wyjątkowego charakteru. W zależności od preferencji, na końcach płytki aplikujemy jeden wybrany kolor np. czerń lub (szczególnie wtedy, gdy chcemy zaszaleć i wyróżnić się z tłumu) malujemy każdą końcówkę na inny kolor. Zdobienie to wygląda pięknie i sprawia, że możemy poprzez paznokcie wyrazić swoją osobowość.

Odwrócony french

Klasyczny french to różowa (bądź beżowa) płytka paznokcia z białą ozdobą na końcu. W „odwróconej” stylizacji jasna końcówka zostaje jednak przeniesiona w inne miejsce. Pasek bowiem malujemy tuż przy linii skórek. Metoda ta cudownie się prezentuje i dodaje stylu, a dodatkowo sprawia, że odrost jest mniej widoczny. Jest to więc ciekawa alternatywa w momencie, gdy nasze paznokcie bardzo szybko rosną.