Fryzura i makijaż na ślub – jak się przygotować i jak wybrać odpowiedniego specjalistę

Wiele przyszłych panien młodych wpada w pułapkę wierząc, że same będą w stanie zrobić sobie fryzurę i makijaż na uroczystość. Z perspektywy profesjonalistów m.in. fotografów nigdy nie jest to dobrym pomysłem. Wszelkie niedociągnięcia w makijażu uwidaczniają się na zdjęciach. Oglądając w przyszłości album ślubny, powinnaś czuć zadowolenie ze swojego ówczesnego wyglądu. Profesjonalni fryzjerzy i makijażyści wiedzą wszystko co potrzebujesz, aby wyglądać olśniewająco w ten wyjątkowy dzień.

Jak wybrać makijażystę ślubnego?

Zanim zanurzysz się we wspaniałym świecie makijażu, powinnaś najpierw zamknąć kilka ślubnych spraw, a mianowicie – budżet, lokal i suknia. To pomoże Ci skupić się na detalach takich jak makijaż. Pierwszy krok to wybór stylu w jakim będziesz pomalowana. Zastanów się co sprawia, że czujesz się pewna siebie i co pasuje do Ciebie najbardziej. Ta wiedza będzie punktem odniesienia przy wyborze makijażysty ślubnego.

Poszukiwania rozpocznij od przeglądania stron internetowych i profili w mediach społecznościowych. Z tych źródeł możesz dowiedzieć się więcej informacji o makijażystach, gdzie się uczyli sztuki wizażu, jakie mają doświadczenie, a większość z nich publikuje także swoje portfolio. Na podstawie zamieszczonych zdjęć przykładowych makijaży będziesz mieć ogólny zarys tego jak Twój makijaż ślubny mógłby wyglądać.

Nie zawsze portfolio jest dowodem umiejętności makijażysty. Warto zapoznać się z recenzjami, które napisały dotychczasowe klientki. Czy cena jest adekwatna do efektu końcowego, jakie było podejście do klienta i jak długo makijaż utrzymywał się na twarzy podczas przyjęcia. Ten ostatni czynnik świadczy o jakości używanych kosmetyków i technik utrwalania.

Najlepsza wizażystka wybrana, więc kolejnym krokiem będzie umówienie się na próbny makijaż ślubny. W czasie spotkania warto zapytać się o produkty przez nią używane i jaki makijaż mogłaby zaproponować.

Fryzura ślubna – jakiego fryzjera wybrać?

Podobnie jak przy makijażu, fryzura ma być uzupełnieniem całości. Jeżeli suknia ślubna ma odkryte plecy to warto je odsłonić upinając włosy w elegancki kok. Przeglądając Internet można wybrać kilka przykładowych fryzur, a potem pokazać je fryzjerce jako inspiracje. Styliści fryzur, tak samo jak makijażyści, mają swoje konta w mediach społecznościowych wraz ze zdjęciami efektów swojej pracy. Jeżeli znajdziesz najlepszego profesjonalistę to umów się na fryzurę próbną. Może zdarzyć się, że końcowy efekt nie spełni oczekiwań, dlatego trzeba próbować, póki nie znajdzie się tego “jedynego”