Makijaż permanentny – czym jest i kiedy się na niego zdecydować

Makijaż permanentny raczej bliższy jest technice tatuażu niż tradycyjnego make upu. Wykonuje go kosmetyczka linergistka, przy pomocy aparatu igłowego i specjalnych barwników, które są tak dobrane, żeby były identyczne z naturalnym kolorytem skóry. Barwniki są szybko umieszczane wirującą igłą tam, gdzie zachodzi taka konieczność. Ten sposób poprawiania urody nie jest bolesny a na miejsca szczególnie wrażliwe, takie jak usta i powieki nakładany jest dodatkowo krem znieczulający.

Cel makijażu permanentnego.

Ten rodzaj makijażu wykonuje się przede wszystkim po to, by poprawić wszelkie niedoskonałości czy tez asymetrie w obrębie twarzy. W ten sposób można skorygować kształt ust, powiększyć je lub dodać mocniejszego, naturalnego koloru. Barwa może być też nieco ekstrawagancka. Wszystko zależy od osobistej wizji. Makijażem permanentnym przede wszystkim podkreśla się oczy. Mowa tutaj o kresce u nasady rzęs, która jest prawie niewidoczna, jednak dodają oczom wyrazistości. Równie często poprawia się rysunek brwi, najczęściej w przypadkach, gdy są przerzedzone, cienkie lub asymetryczne. Technika makijażu permanentnego sprawdza się również w przypadkach zmian i przebarwień na skórze lub defektów takich jak blizny lub plamy pigmentacyjne.

Kto najczęściej decyduje się na taki zabieg?

Trwały makijaż nadaję się przede wszystkim dla pań, które lubią mocny makijaż, ale stale się śpieszą. W takim przypadku codzienny makijaż robi się o wiele szybciej. Polecany jest również paniom, które uprawiają sporty wodne, ponieważ tradycyjny tusz raczej szybko rozmazuje się w wodzie. Coraz częściej na makijaż permanentny decydują się dojrzałe panie, które mają słaby wzrok i precyzyjne nakładanie tuszu sprawia im sporą trudność. Osoby o asymetrycznej twarzy również często decydują się na korektę, poprawiającą ich wizerunek.

Ten rodzaj makijażu stosowany jest również w przypadku pewnych chorób lub ich skutków. Tak jest w przypadku przebarwień czy też efektów chemioterapii. W przypadku braku brwi lub rzęs, wprowadzony pigment sprawia, że samopoczucie osoby po chorobie znacznie się poprawia. Na wykonanie makijażu permanentnego decydują się również alergiczki, które nie mogą używać większości kosmetyków.

Generalnie ten właśnie makijaż jest dla wszystkich pań, które cenią sobie dobry wygląd i pewność siebie w każdych warunkach, obojętnie czy to będą częste wizyty na siłowni czy też pobyt w szpitalu, gdzie jak wiadomo warunki do ciągłego poprawiania swojego wyglądu są wyjątkowo niekorzystne.

Jakie są przeciwwskazania?

Przede wszystkim są to choroby skóry takie jak łuszczyca czy bielactwo. Nie można go wykonywać w ciąży i podczas laktacji. Przeciwwskazaniem jest też opryszczka i stany zapalne czy grzybicze skóry. Nie wykonuje się tego zabiegu w przypadku zaawansowanej cukrzycy czy chorób krwi, na przykład hemofilii.