Najmodniejsze fryzury i kolory włosów na 2019 rok.

Trendy związane z włosami zmieniają się każdego roku. Długie czy kręcone, proste czy kręcone, jasne czy ciemne – to odwieczne dylematy praktycznie każdej kobiety. Na szczęście, specjaliści z całego świata każdego roku podpowiadają, co dobrze mieć na głowie w danym sezonie i jak sprawić, żeby włos wyglądał idealnie. Zobaczmy zatem, jakie będą najmodniejsze fryzury i kolory włosów na 2019 rok.

Jaki kolor włosów wybrać w 2019 roku?

Kolory włosów lansowane przez światowej sławy specjalistów są niewątpliwie w tym sezonie ekstrawaganckie, a czasami wręcz szalone. Stawiają oni na zabawę i eksperymentowanie z odcieniami oraz odcięcie się od klasycznych odcieni. Najlepiej w trendy 2019 roku wpisują się zatem nienaturalne kolory, od niebieskiego poczynając a na różu kończąc. Jaką farbę wybrać?

  • Róż – to właśnie ten kolor w różnych kombinacjach najczęściej pojawia się na wybiegach. Jak uzyskać odcień idealny? W tym celu wystarczy zakupić odpowiedni rodzaj tonera, który nada naszym włosom wymarzony odcień. Oczywiście, najlepiej będzie się on prezentował na rozjaśnionych wcześniej włosach. Modnym rozwiązaniem jest również różowe ombre oraz krótko ścięte włosy w kolorze mocnego amarantu.
  • Szary i siwy – kolory te będą nadal modne i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Ich odcień powinien być odpowiednio chłodny oraz zawierać w sobie niebieski pigment. W  2019 trendy będzie również gołębia szarość i mocny grafit.
  • Nie do końca naturalna naturalność – w tym sezonie znienawidzony i pospolity mysi blond będzie wręcz odcieniem pożądanym. Ponadto, naturalna rudość powinna zostać podkreślona marchewkowymi tonerami, aby wzbogacić nasycenie koloru. Modne będą również barwy popiołu, kawy z mlekiem oraz lawendowe brązy i odcienie morelowych jogurtów.

Jaka fryzura w 2019 roku?

Kiedy już wybierzemy idealny i najmodniejszy kolor włosów, warto zastanowić się, jaką fryzurę wybrać, aby była ona również wpasowana w obowiązujące trendy. W tym przypadku specjaliści również przychodzą z pomocą i wskazują na rodzaje cięć i układania włosów, które niewątpliwie wpiszą się w wyznaczone na rok 2019 włosowe schematy.

  • Odważne cięcie – włosy ścięte na zapałkę to coś, co w tym sezonie będzie absolutnym i niekwestionowanym hitem. Aby fryzura była jeszcze bardziej efektowna, warto wykończyć ją odważnym kolorem lub połyskującym brokatem.
  • Warkocze i kucyki – te tradycyjne sposoby upinania włosów, w 2019 roku powinny być zdecydowanie bardziej efektowne i odważne. Dobrym pomysłem będzie dodanie do nich skórzanych rzemyków, ozdobnych apaszek czy białych gumek. Wszystko to po to, aby dodać świeżości i nowoczesności.
  • Wet look – jest to fryzura, która wygląda jakby była mokra. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy nałożyć kosmetyki do stylizacji na całą długość włosów. Tego typu look dotyczy nie tylko rozpuszczonych włosów, ale również tych upiętych w wysoki kok.

Przedstawione powyżej trendy to tylko coś w rodzaju wskazówek, którymi należy się kierować w przypadku najmodniejszych fryzur i kolorów na 2019 rok. Jak wspominaliśmy wcześniej, wszystko co ekstrawaganckie i eksperymentalne będzie absolutnie trendy, dlatego warto w tym sezonie stworzyć na swojej głowie coś nieprzewidywalnego i sprawiającego, że każdy zwróci na nas uwagę.