Najnowszy trend – metaliczne kolory włosów

Metaliczne kolory włosów

Metaliczne kolory włosów to największy trend w dzisiejszym fryzjerstwie. Odpowiednio dobrane kolory pasują do każdej karnacji i stylizacji. Coraz więcej zarówno mężczyzn, jak i kobiet decyduje się na taką zmianę w wyglądzie. Dzięki metalicznym kolorom włosów klienci podkreślają swoją osobowość oraz oryginalność, a przebyta metamorfoza pozwala na odświeżenie wizerunku.

Czy warto zdecydować się na taki ruch?

Oczywiście, że warto! Po latach nudnych i przypadkowych kolorów czas na oryginalność oraz pomysłowość. Metaliczne kolory włosów to nie tylko nowy trend, ale wręcz przełom w koloryzacji. Taka metamorfoza pozwala na wyrażenie siebie, stworzenie kolorowego świata oraz odejście od sztywnych ram nie przekraczając granic estetyki, a wręcz przeciwnie – poszerzając je.

Najmodniejsze metaliczne kolory

Jest kilka kolorów metalicznych, które dobrze wyglądają w każdym przypadku. Najmodniejszy i najczęściej wybierany przez klientki jest intensywny popiel, przeznaczony dla osób kochających delikatne, jedwabiste włosy. Kolejny popularny kolor, popielato-złoty, stanowi balans pomiędzy chłodnymi i ciepłymi kolorami. Opalizująco-popielaty oraz intensywnie opalizujący to wybory dla bardziej ekstrawaganckich fryzur oraz odważnych klientek. Metaliczne kolory dobrze prezentują się nie tylko na długich, mocnych włosach, ale również na krótkich fryzurach, optycznie zwiększając ilość włosów na głowie.

Sposób koloryzacji

Można zdecydować się na całkowitą koloryzację metalicznym kolorem lub zaznaczyć rozjaśnione pasemka, dzięki czemu uzyskamy efekt podkreślenia cięcia oraz rozświetlenia całej twarzy. Aby otrzymać metaliczny odcień należy wykonać koloryzację w taki sposób, aby włosy miały chłodny, a wręcz zimny kolor.

Metaliczny kolor hitem w tym sezonie

Zbliżający się sezon jesienny to idealny czas na diametralne zmiany w wyglądzie. Metaliczne kolory są określane mianem “makijażu włosów”, co nie mija się z prawdą. Dodają one wyrazu każdej stylizacji, nawet najprostszej. Takie kolory pozwalają na ominięcie codziennego wyraźnego makijażu, są wystarczającym podkreśleniem rysów twarzy oraz samej urody. Dużym plusem jest ich uniwersalność, dobrze prezentują się zarówno na osobach młodych, jak i dojrzałych. Stanowią kontrast poprzez nadanie oryginalności fryzurze. Dział fryzjerstwa potrzebował odmłodzenia i unowocześnienia, właśnie dlatego metaliczne kolory stały się bardzo szybko hitem, który pokochały klientki oraz klienci!