Podkręcanie a doklejanie rzęs, co wybrać?

Piękne, długie, podkręcone rzęsy to marzenie niemalże każdej kobiety. Od zamierzchłych czasów są poddawane różnym zabiegom mającym je podkreślić. Najpopularniejszy sposób poprawiania oprawy oczu to oczywiście przyjaciel każdej kobiety – tusz do rzęs, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się również trwałe zabiegi, których efekt jest spektakularny, trwałość dłuższa i cena racjonalna. Oprócz kultowego już przedłużania rzęs panuje obecnie trend na ich podkręcanie. O tym kiedy warto zdecydować się na jedną z tych metod odpowiadamy poniżej.

Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs to zabieg, który zrewolucjonizował świat stylizacji rzęs. Różnorodne metody, materiały oraz zróżnicowanie metod aplikacji sprawiły, że zabieg jest bezpieczny praktycznie dla każdego oraz pozwala osiągnąć pożądany efekt niezależnie od posiadanych przez nas rzęs. W zależności od naszego gustu możemy cieszyć się bardzo naturalnym wyglądem oprawy oczu po ten naprawdę dramatyczny.

Metod przedłużania rzęs jest naprawdę wiele, jednak podstawowy podział obejmuje 2 z nich, do których wszystkie pozostałe mogą zostać podporządkowane. Podczas wizyty w salonie w zależności od budowy oka, jego wrażliwości oraz pożądanego efektu nasz specjalista dobierze najodpowiedniejszą opcję dla ciebie.

Metoda 1:1
Czas trwania: 1,5h-2h
Trwałość: kilka tygodni

Jest to najbardziej klasyczny, pierwszy sposób przedłużania rzęs. Na przestrzeni ostatnich 10 lat wyewoluował w szereg odrębnych technik, ale sam w sobie również się zmienił. Dawniej, modny był bardzo wyrazisty efekt – wręcz przerysowany. Obecnie wprowadzono równie popularny jest efekt “naturalny”. Jednak najważniejszą zmianą jest większa świadomość, która wymaga odpowiedniego dobrania sztucznych elementów do naturalnych rzęs klientki, dzięki czemu zabieg nie wpływa niekorzystnie na ich kondycję.

Metody objętościowe
Czas trwania: 2h-3h
Trwałość: kilka tygodni

To obecnie najczęściej wybierana metoda aplikacji. Głównie dlatego, że wachlarz możliwości efektu końcowego jest zdecydowanie większy niż przy technice 1:1. Od delikatne zagęszczenie po dramatyczne przedłużenie wraz z zwiększeniem gęstości. Wśród metod objętościowych wyróżniane są:

  • 2D i 3D  – Metoda 2d oznacza doklejenie dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej, a 3d – trzech. Aplikacja powoduje widoczne zagęszczenie rzęs przy zachowaniu lekkości spojrzenia i wysokim komforcie użytkowania. Do zabiegu wykorzystuje się sztuczne elementy o grubości od 0,07mm do 0,1mm. Metoda nie wpływa na kondycję rzęs naturalnych.
  • 4D-8D – Zabieg obejmuje doklejenie cztery- osiem rzęs doklejonych do jednej naturalnej, przykładowo 6D oznacza doklejenie sześciu elementów. Efekt jest mocny, dramatyczny i świetnie wygląda na zdjęciach. Chętnie korzystają z tej techniki modelki lub panny młode. Mimo wykorzystania bardzo cienkich rzęs (0,05mm) mogą być one wyczuwane na rzęsach.

Podkręcanie rzęs
Czas trwania: ok. 45 min
Trwałość: 2-3 tygodnie

W przeciwieństwie do zabiegu przedłużania, nie jest to opcja dla wszystkich. Trwałe podkręcanie jest rekomendowane tym, którzy są zadowoleni z długości swoich rzęs, ale nie ich skrętu. Innymi słowy, jeśli dla kogoś efekt po zalotce jest tym wymarzonym, a ciężko go utrzymać na rosnących w dół rzęsach – jest to idealna metoda, która zrobi zauważalną różnicę. Niestety, może pogarszać kondycję rzęs. Dlatego zabieg należy wykonywać w profesjonalnym gabinecie.