Przygotowanie do lata – wiosenna depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym

Za oknem coraz więcej słońca, które motywuje nas do zakładania wiosennych stylizacji. W ciepłe dni chętniej sięgamy po spódnice i koszulki z krótkim rękawem. Już czas, aby pomyśleć o tym, czy nasza skóra jest idealnie gładka i może bez obaw ujrzeć światło dzienne. A może znajduje się na niej niechciane owłosienie? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie! Przeczytaj o depilacji woskiem w naszym gabinecie, umów się na zabieg i ciesz się gładką skórą przez długi czas!

Przygotowanie do zabiegu

Zanim umówimy się na depilację nasze włoski powinny mieć długość przynajmniej 5 milimetrów i nie powinny być dłuższe niż 1 centymetr. Przygotowując się w ten sposób mamy pewność, że podczas zabiegu kosmetyczka usunie ich jak najwięcej. Gdy włoski są zbyt krótkie zdarza się, że nie przyklejają się do wosku, a to sprawia, że nie zostają usunięte. Warto dobę przed zabiegiem wykonać peeling miejsc, z których będzie usuwane owłosienie. Podczas ścierania oprócz usunięcia martwego naskórka, zostają także poruszone cebulki włosów, a to z kolei ułatwi ich wyrwanie podczas zabiegu.

Przebieg depilacji

Na oczyszczoną skórę kosmetyczka nakłada szpatułką podgrzany wosk. W profesjonalnym gabinecie nie należy obawiać się zbyt wysokiej temperatury preparatu – jest on cieplejszy od skóry tylko o kilka stopni. Dzięki podgrzaniu preparatu włoski łatwiej wychodzą, a skóra doznaje przyjemnego ciepła. Następnie do równomiernie rozprowadzonego wosku osoba wykonująca zabieg przykłada fragment miękkiego materiału i zdecydowanym ruchem odrywa wosk razem z niechcianym owłosieniem. Nakładanie wosku nie boli, odrywanie jest zdecydowanie mniej przyjemne. Jednak to, czy w ogóle depilacja woskiem będzie bolała zależy od indywidualnej wrażliwości skóry. Po zakończeniu depilacji kosmetyczka domywa skórę z resztek preparatu. Po zabiegu przez kilka godzin naskórek może być zaczerwieniony – jest to normalna reakcja na zabieg. Podczas depilowania szczególnie wrażliwych okolic, np. bikini można zastosować przed zabiegiem kremy znieczulające skórę, co zwiększy komfort depilacji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Depilacji woskiem nie powinny poddawać się osoby z żylakami, cukrzycą oraz wirusowym zapaleniem wątroby. Przeciwwskazaniem są także choroby skóry: łuszczyca, trądzik różowaty oraz wszelkie stany zapalne skóry. Ten sposób usuwania owłosienia nie jest zalecany także osobom, które mają słabą krzepliwość krwi lub cierpią na epilepsję. Na zabieg warto zdecydować się jeszcze przed latem, gdyż depilacji woskiem nie wykonuje się także na skórze ze świeżą opalenizną.