Sombre i Ombre jako świetny pomysł na letnią fryzurę

Wiosna i lato to czas, kiedy wiele kobiet decyduje się na zmianę fryzury i nieco szaleństwa na włosach. Nic dziwnego, w końcu promienie słońca sprzyjają zmianom, a okres wakacyjny pozwala wrzucić nieco na luz. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w letni klimat i sprawią, że fryzura będzie absolutnym hitem tego sezonu.

Sombre – postaw na naturalność

Sombre jest metodą koloryzacji, która polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów. Końcowy efekt jest taki, że pojedyncze pasma i końcówki mają jaśniejszy odcień, co uzyskuje się poprzez nakładanie utleniacza na kolejne partie kosmyków. Główną zasadą jest, aby zrobić to jak najbardziej naturalnie, a więc ludzie powinni myśleć, że włosy maja prawdziwe złote refleksy.

Technika farbowania sombre jest dość trudna i wymaga od fryzjera sporego doświadczenia w koloryzacji włosów. Duże znaczenie ma również znajomość produktów oraz zmysł estetyczny i wyobraźnia. Nieumiejętne wykonanie tego rodzaju farbowania sprawi, że fryzura będzie wyglądała płasko i sztucznie. W skrajnych przypadkach, można uzyskać efekt włosów pochlapanych wybielaczem, co zdecydowanie nie jest atrakcyjne.

Sombre najlepiej prezentuje się na włosach ciemnych blond i brązowych. Oczywiście, można wykonać koloryzację nawet na czarnych włosach, ale wtedy istnieje spore ryzyko, że kosmyki będą wyglądały na zniszczone i sztuczne. Tego rodzaju fryzura jest świetnym pomysłem na lato, kiedy bardzo chętnie sięga się po kolory jasne w celu uzyskania odcieni podobnych do tych naturalnie rozjaśnionych przez słońce.

Ombre – modny, wakacyjny look

Ombre jest metodą farbowania włosów, w której uzyskuje się efekt wyraźnie widocznego odrostu. W przeciwieństwie do bardzo naturalnego sombre, tutaj linia przejścia koloru ciemnego do jasnego jest bardzo widoczna. Najczęściej łączy się różne odcienie brązu z blondem, co może wywołać niechęć u pań, które nie czują się dobrze w aż tak odważnych kontrastach.

Podobnie jak w przypadku sombre, również tutaj bardzo ważna jest dopracowana technika wykonania. Źle zrobione ombre będzie sprawiało wrażenie włosów zafarbowanych od linijki a linia zmiany koloru będzie zbyt wyraźna i nienaturalna. Ponadto, należy uważać, aby nie zniszczyć włosów rozjaśniaczem, co może doprowadzić do całkowitego ich ścięcia.

Ombre króluje na głowach już od dobrych kilku lat. Jest polecane przede wszystkim brunetkom, gdyż ich naturalny kolor włosów tworzy większy kontrast z odcieniem nałożonym przez fryzjera. Ten rodzaj koloryzacji będzie również odpowiedni dla posiadaczek grubych, wycieniowanych włosów, gdyż naturalnie układające się kosmyki same stworzą efekt włosów czesanych wiatrem.