Sucha skóra na rękach – jak z nią walczyć?

Nadmiernie przesuszona skóra dłoni to częsty problem, który nasila się zwłaszcza zimą. Nieprzyjemne uczucie szorstkości i pękająca skóra powodują znaczny dyskomfort w codziennym życiu.

Najlepszą metodą poradzenia sobie z tym problemem jest wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W Studiu Urody Verite oferujemy zabiegi zapewniające natychmiastowe nawilżenie skóry dłoni i poprawę ich ogólnej kondycji.

Zabieg parafinowy na dłonie

Działanie zabiegu parafinowego

Jest to jeden z podstawowych zabiegów, stosowanych na nadmiernie przesuszoną skórę.

Dzięki działaniu parafiny pory się otwierają, poprawia się krążenie, zwiększa się też szybkość wchłaniania substancji pielęgnacyjnych zawartych w preparatach kosmetycznych. Parafina pozwala również spowolnić proces starzenia się skóry i zniwelować przebarwienia.

Efektem dobrze wykonanego zabiegu parafinowego jest miękka, jędrna i nawilżona skóra. Zabieg ma również korzystny wpływ na rozdwajające się paznokcie, w znaczący sposób poprawiając ich kondycję.

Jak wygląda zabieg parafinowy?

Zabieg rozpoczyna się od peelingu dłoni. Pozwala to na głębsze wchłonięcie się aplikowanego następnie preparatu odżywczego. Następnie zanurza się dłonie w ciepłej kąpieli parafinowej, aby uzyskać powstanie grubej powłoki parafiny na skórze.

Na dłonie z parafiną nakłada się rękawice, w celu zachowania ciepła. Po 20 minutach parafinę usuwa się, a następnie wykonuje masaż dłoni.

Zabieg parafinowy nie wymaga dużej ilości czasu- średnio jego przeprowadzenie zajmuje około pół godziny.

Zabieg nawilżający dłonie (peeling + maska)

Peeling jest jednym z zabiegów pozwalających zwalczyć problem nadmiernej suchości skóry. Dzięki jego zastosowaniu doprowadza się do usunięcia martwego naskórka. Skóra rozjaśnia się i wygładza.

Zastosowanie peelingu umożliwia zwiększenie wchłaniania przez skórę składników odżywczych nakładanej następnie maski.

Jest to prosty i nieskomplikowany zabieg, który gwarantuje nawilżenie i wygładzenie skóry.

Zabieg złuszczający kwasami na dłonie

Zabieg złuszczający z użyciem kwasów pozwala poprawić koloryt skóry, wygładzić ją oraz zredukować drobne zmarszczki. Odświeża skórę i zmniejsza ilość przebarwień.

Preparaty na bazie kwasów powodują przyspieszenie złuszczania i usuwania obumarłych komórek z powierzchni skóry. Równomiernie nawilżają skórę i pozwalają na przywrócenie jej naturalnej równowagi.

Skóra po zabiegu kwasami jest zdecydowanie bardziej elastyczna i nawilżona.

Jaki zabieg wybrać?

Wszystko zależy od oczekiwanego efektu. Każdy z opisanych powyżej zabiegów pozwoli poprawić kondycję skóry dłoni w nieco odmienny sposób.

W razie wątpliwości najlepiej poradzić się profesjonalisty. W Studiu Urody Verite chętnie pomożemy w indywidualnym doborze najlepszego zabiegu.